Menu Zamknij

Co zrobić gdy znajdziemy ranne zwierzę?

Znalazłeś ranne zwierzę, chcesz pomóc, ale nie wiesz jak, gdzie i kogo powiadomić? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym krótkim poradnikiem!

Większość zgłoszeń dotyczących rannych zwierząt pochodzi od anonimowych osób. Dlatego często jest tak, że wolontariusze fundacji, lub strażnicy na miejscu nie zastają nikogo poza rannym zwierzęciem. Niestety zdarza się również, że w podanej lokalizacji nie ma ani zgłaszającego, ani zwierzęcia. Ktoś, kto znajdzie ranne zwierzę i zgłosi to do nas czy straży, nie ma obowiązku czekania przy nim na nasz przyjazd, jednak jeśli jest możliwość prosimy, aby poczekać, będzie nam znacznie łatwiej odnaleźć danego zwierzaka i jak najszybciej mu pomóc.

Warto przypomnieć, z racji iż wiele zdarzeń to wypadki komunikacyjne, to zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt kierowca samochodu, który potrącił zwierzę, musi zapewnić mu pomoc i jeśli jest taka potrzeba, zawiadomić służby weterynaryjne, straż miejską lub policję. Świadome pozostawienie zwierzęcia na drodze to wykroczenie, które podlega karze aresztu lub grzywny.

Udostępnij: