Menu Zamknij

Zostań wolontariuszem!

Poszukujemy wolontariuszy

Co jakiś czas przypominamy Wam, że nasze drzwi są otwarte dla osób, które chciałyby zaangażować się w różne dziedziny działalności w naszej fundacji. Jeśli kochacie zwierzaki, nie jest Wam obojętny ich los, chcecie pomagać, a przy okazji poznać ciekawych ludzi i razem z nami zmieniać świat, koniecznie dołączcie do nas!
Rozwijamy się, zwiększa się zasięg naszej pomocy, ale to również więcej pracy dla nas wolontariuszy, dlatego bardzo Was potrzebujemy. Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale momenty kiedy spojrzycie w oczy szczęśliwego, kolejnego uratowanego zwierzaka, są bezcenne.

Kogo szukamy? Musisz być osobą pełnoletnią i kochać szalenie braci mniejszych 🙂

Do czego? Poniżej wypunktujemy w czym mógłbyś się u nas odnaleźć:

Stwórz dom tymczasowy dla psa lub kota

Aby móc stworzyć dom tymczasowy dla psa lub kota, Twoje zwierzaki muszą być zaszczepione i wykastrowane. Dla kotów poszukujemy tylko domów niewychodzących, z siatką zabezpieczającą na balkonie.

Transport

Nasi podopieczni często potrzebują wizyt u weterynarza, dlatego, jeśli dysponujesz własnym samochodem i masz możliwość pomocy w tym obszarze, Twoje wsparcie również jest na wagę złota.

Asystent domu tymczasowego

Prawie wszyscy nasi podopieczni przebywają w domach tymczasowych. Czasami, w jednym domu jest ich tam nawet kilka, dlatego pomoc asystenta jest ogromnym wsparciem. Czasami potrzebna jest pomoc w transporcie do weterynarza, dowiezieniu karmy, zrobieniu dobrych zdjęć do ogłoszenia adopcyjnego czy nawet rozmowa z potencjalnym nowym domem. Wszystko jest kwestią dogadania z domem tymczasowym.

Fotografowanie zwierząt do adopcji

Piękne zdjęcie i oprawa zwierzęcia wystawianego do adopcji, to często jeden z głównych czynników wpływających na sukces w trakcie szukania domu stałego. Mamy wielu podopiecznych, którym fajnie byłoby zrobić jakąś fajną mini sesję. Musimy jednak zaznaczyć, że nie ma możliwości wożenia naszych podopiecznych np. do studia (jest to dla nich zbyt duży stres). Dlatego, jeśli masz ochotę, to zabierz aparat i odwiedź nasze zwierzaki w domach tymczasowych. Twoja praca przyczyni się do zwiększenia szansy na znalezienie domu i tym samym będziesz częścią dobrego zakończenia historii fotografowanych zwierząt.

Opiekun w kociej przystani

Mamy takie miejsce, gdzie trafiają kociaki w nagłych sytuacjach, kiedy nie ma możliwości umieszczenia ich w domu tymczasowym. Tym miejscem opiekuje się grupa naszych wolontariuszy, którzy kilka razy dziennie przychodzą nakarmić, posprzątać i pobawić się z kociakami. Może masz ochotę wbić się w ich grafik i również regularnie zacząć odwiedzać to miejsce? Zapraszamy 🙂

Miejsce na puszkę na zbiórkę pieniędzy

Jak wiecie, utrzymujemy naszych podopiecznych tylko i wyłącznie z darowizn osób prywatnych i firm. Dlatego tak zacięcie walczymy o każdy grosz, bo potrzeby są ogromne, a ogranicza nas pieniądz. Musimy pokrywać koszty leczenia i kupować karmę. Ilość pieniędzy przekłada się na zakres naszej pomocy. Tak więc – im więcej kasy, tym więcej uratowanych zwierząt. Możesz pomóc, stawiając w swoim sklepie / restauracji / salonie naszą puszkę na datki.

Interwencje

Myślisz, że dobrze sprawdziłbyś się w roli wolontariusza, biorącego udział w interwencjach podejmowanych przez nas na podstawie zgłoszeń mieszkańców naszej okolicy? Serdecznie zapraszamy, ale najpierw musisz poznać wszystkie inne dziedziny naszej działalności. Czasem, będzie to sprzątanie kuwet czy psiego wybiegu. Żadna praca w fundacji nie hańbi i nie ma wyjątków. Jeśli przetrwasz, będziesz miał przyjemność dołączyć do naszej grupy interwencyjnej. Obiecujemy mnóstwo adrenaliny i ogromne wrażenia… niestety, w większości będą to bardzo przykre historie, ale to właśnie od Ciebie zacznie się nowa, lepsza część życia odebranego złemu właścicielowi, zwierzęcia.

Pomyśl w jaki sposób możesz pomagać i koniecznie zgłoś się do nas!

Czekamy na Ciebie pod nr tel. 695 899 956 lub 795 855 200