Menu Zamknij

Warunki adopcji

Procedura adopcyjna

Jednym z naszych głównych zadań jest znalezienie odpowiednich domów dla podopiecznych Fundacji.

Każdy z nich, podobnie jak ludzie jest inny, ma różne potrzeby, indywidualne przeżycia, które kształtują jego charakter, a co za tym idzie również zachowanie. Każdy przyszły opiekun może mieć także odmienne oczekiwania wobec zwierzaka. Dlatego aby uniknąć rozczarowań zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, uznaliśmy za słuszne wypełnienie w 4 krótkich krokach warunków adopcji czworonoga. Wierzymy, że dzięki tym kilku prostym etapom stworzymy dobrą podstawę dla nawiązania wyjątkowych relacji człowiek- zwierzę, a w końcowym efekcie odnajdziemy wspaniałe rodziny dla zwierzaków. Oto one:

Krok 1: Kontakt

Skontaktuj się z numerem telefonu podanym w ogłoszeniu, które Cię interesuje.
To kontakt najczęściej do opiekuna zwierzaka. Jest nią osoba, która jest w stanie najlepiej poznać danego podopiecznego i najwięcej Ci o nim opowiedzieć.

Krok 2: Wizyta przedadopcyjna

To obowiązkowe spotkanie przed adopcją czworonoga. Wolontariusz przyjeżdża do Ciebie ze zwierzakiem, abyście mogli się osobiście poznać. Ponadto, podopieczny ma możliwość wstępnie zapoznać się z otoczeniem, do którego chcesz go przyjąć. Z kolei Ty, jako przyszły właściciel masz szansę przekonać się czy dysponujesz odpowiednimi warunkami dla tego zwierzaka. Upewnisz się również, czy wszyscy domownicy będą w stanie zaakceptować nowego członka domu, a także dowiesz się więcej o wybranym zwierzęciu.

Krok 3: Umowa adopcyjna

Jeśli zdecydowałeś się na adopcję zwierzaka pamiętaj, że podejmujesz się pełnej odpowiedzialności – żadne zwierzę to nie zabawka! Dlatego dochodząc do tego kroku wierzymy, że Twój podpis jest gwarancją świadomej decyzji podjętej przez godnego zaufania człowieka.

Krok 4: Pochwal się, jak zadomowiony jest zwierzak

Pomimo, że rotacja w Fundacji jest dość spora, to jednak pamiętamy i ciepło wspominamy naszych podopiecznych. Uwielbiamy szczęśliwe mordki czworonogów, dlatego nie zapomnij wysyłać nam co jakiś czas paru wesołych zdjęć lub filmików zwierzaka, którego adoptowałeś.

Zarówno przed jak i po adopcji, jesteśmy do Twojej dyspozycji, dlatego gdy nasuną się jakiekolwiek pytania bądź problemy, skontaktuj się z nami.