Menu Zamknij

Lora i Laura

Udostępnij:

Opis

Nadszedł czas kiedy nasze ukraińskie 🇺🇦 koteczki Laura i Lora mogą opuścić swój dom tymczasowy i zamienić go na stały 🙂

Dziewczynki trafiły do nas 4 marca. Wyrwane z objęć śmierci, dostając szansę na drugie, lepsze życie. Przywiezione w jednym transporterku z ogromnym lękiem na wszystko co ich otaczało, nieznanym nam bagażem niełatwych doświadczeń.
Początki były bardzo trudne. Strach jaki widniał w ich oczach był dla nas samych przerażająco smutny. Obie paraliżował lęk. Nie walczyły, nie były agresywne, one sie poddawały i czekały co będzie. Kilka dni w transporterku w pierwszym domu tymczasowym. Później małymi krokami nabierały ufności, jednak pojawił się problem behawioralny. Dziewczynki zmieniły dom tymczasowy, na nasz fundacyjny. Okazało się, że poza ogromną dozą złych doświadczeniem otrzymanych od człowieka Laura i Lora to fantastyczne koteczki <3 Zmiana nie była łatwa, bo trafiły do zakoconego domu, z psami i dziećmi. Mimo obaw świetnie odnalazły sie w nowym środowisku. Zaprzyjaźniły z kotami i psami. Poprzez obserwację zachowań innych kotów, spędzone godziny na nocnym oswajaniu (gdy nie ma innych bodźców rozpraszajacych), łagodnym podejściu i stałym uświadamianiu jak ręka człowieka jest przyjazna, w końcu się udało- Laura i Lora zaufały.
Teraz uwielbiają mizianko, same sie domagają pieszczot, często towarzyszą w pracach domowych, np. Lubią obserwować mycie naczyń, chętnie pomogą w przyrządzaniu posiłków 😉 Śpią w łóżku, obok człowieka. Bezbłędnie korzystają z kuwety. Mają spory apetyt, zwłaszcza gdy w pobliżu pojawi się surowy kurczaczek 😉
Dzieci akceptują, ale takie które wiedzą, że jeśli kot nie chce się bawić to nie zmusza sie go na siłę, itp.
Obie są po zabiegu sterylizacji, sa zaszczepione, posiadają książeczki zdrowia.
Mają około 10 miesięcy.

Jakiego domu szukają?
1. Wspólnego. Przyjechały razem. Są niezwykle związane ze sobą. Choć wiemy, jak ciężko będzie znaleźć im wspólny dom to musimy. Nie możemy ich rozdzielić.
2. Z ogormnym sercem do kotów.
3. Mieszkania zabezpieczonym balkonem lub niewychodzącego domku.

Jeśli masz jakieś pytania co do koteczek dzwoń 737 454 373