Menu Zamknij

Śmierć Rybnickich nutrii…mogły zostać otrute!

Dostaliśmy wiele wiadomości o znajdowanych zwłokach nutrii. Dziś kolejne dwie, martwe nutrie zostały znalezione przy rzeczce Ruda. Z jednej pozostały tylko szczątki (prawdopodobnie dzieło jakiegoś drapieżnika który „dokończył dzieło”). Taka ilość martwych zwierząt w przeciągu kilku dni nie może być efektem nieprawidłowego odżywiania… Ciało gryzonia zostanie jeszcze dziś poddane obdukcji. Mamy nadzieję, że uda nam się dowiedzieć co „zabija” rybnickie maskotki

Kochani, w związku z pojawiającymi się wątpliwościami i obawami dotyczących śmierci naszych rybnickich nutrii, poprosiliśmy naszego lekarza o przeprowadzenie sekcji zwłok ostatniej martwej i, którą znaleziono przy zbiorniku wodnym.

Sekcja zwłok wzmocniła jedynie nasze obawy, że coś złego dzieje się w stadzie. Przyczyny śmierci po przeprowadzeniu sekcji mogą być dwie, otrucie lub infekcja o bardzo ostrym przebiegu. W rozmowie z lekarzem po przeprowadzeniu badania, biorąc pod uwagę wszystkie przesłanki, lekarz skłania się raczej i niestety, do tej pierwszej opcji czyli otrucie…Pytanie czy celowe? Jeśli tak, to było to bardzo okrutne. Zwierzęta nie miały lekkiej śmierci.

Prosimy Was kochani o czujność. Reagujcie i zgłaszajcie odpowiednim służbom jeśli coś Was zaniepokoi.

Udostępnij: