Menu Zamknij

Nietypowa interwencja naszej fundacji

Kolejna nietypowa akcja. Na jednej z działek, pod altaną zadomowiła się lisiczka z młodymi . Niestety jest ranna. Do tego kradnie kury, a wiecie co to dla niej może oznaczać. Wielu twierdzi, że to szkodnik i jedyne na co zasługuje to śmierć… My się temu sprzeciwiamy, dlatego musimy cwaniarkę odłowić i przetransportować do Leśnego Pogotowia.


Zastawiliśmy klatkę łapkę z przynęta, którą udało się wyciągnąć z jej nory, ale nie wiemy czy lisica nadal tam jest. Rozsypaliśmy wokoło piasek aby zostawiła ślady. Jutro się okaże, czy jest tam nadal, bo jeśli tak, a nie złapie się do klatki, będziemy musieli szukać innego sposobu aby uratować życie jej i maluchom…

Trzeci dzień „polowania” na lisy!
Wcześniej udało nam się złapać lisią mamusię. Niestety maluchy schowały się pod kontenerem i za nic nie chciały wyjść. Trzeba było sprawdzić czy w ogóle są w norze. W ruch poszły łopaty. Potem próbowaliśmy namierzyć maluchy za pomocą kamery endoskopowej, którą udało nam się wypożyczyć. Niestety sprawa okazała się o wiele bardziej skomplikowana. Trzeba było się podkopać i wejść pod budynek. W końcu udało się Kubie namierzyć malucha. Niestety nie można było wejść głębiej. Trzeba było wywabić maluchy na zewnątrz. Jedna nieudana próba złapania małego i już wiedzieliśmy, że nic więcej w tym dniu nie zrobimy. Zostawiliśmy mamusię w klatce z jedzeniem i piciem na noc. Rano maluch był już w klatce łapce.

Ta urocza dwójka pojechała dzisiaj do Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Lisica kuleje i ma ranę na łapie. Na pozostałe maluchy zastawiliśmy pułapki. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy nadal są pod budynkiem. Mamy nadzieję, że są i że jutro dołączą do swojej mamy i braciszka. Z tego miejsca chcieliśmy podziękować Kubie, za pomoc, a właścicielom działek za współpracę i zaangażowanie!

Kochani, bardzo potrzeba nam sprzętu typu klatki łapki, bo w takich sytuacjach musimy kombinować i mamy ograniczone możliwości. Gdyby ktoś chciał zaopatrzyć nas w taki sprzęt, będziemy niewymownie wdzięczni!

Jeśli podoba Wam się to co robimy, prosimy również o pomoc finansową, który pokrywa koszty leczenia i utrzymania naszych podopiecznych w tych wyjątkowo trudnych czasach. Tylko dzięki Waszemu wsparciu możemy działać, ponieważ nie mamy innego wsparcia z zewnątrz. Dziękujemy!

Pet Patrol Rybnik
44-203 Rybnik
Karola Miarki 13
KRS: 0000781066
NIP: 6423217098

NUMERY KONT BANKOWYCH:
(PL): 24 1600 1462 1824 6396 7000 0001

Tytułem : cele statutowe

PayPal : petpatrolrybnik@gmail.com

Udostępnij: