Menu Zamknij

Mróz zabija! Interwencja. Kolejne psie nieszczęście pod opieką fundacji.

Jedna z interwencji, to kolejny dramat psa, kolejna sprawa kończąca się odebraniem zwierzęcia z fatalnych warunków i w fatalnym stanie zdrowia. Sprawa o tyle bulwersująca iż, właścicielem psa jest pedagog! Ktoś kto powinien reprezentować chociaż jakieś minimum empatii i reprezentować sobą jakieś wartości. Co mamy powiedzieć. Obraz sam mówi za siebie. Pies około 8 lat, kulejący. Za schronienie miała służyć dziurawa, sklecona z byle czego, buda, w której próżno szukać chociaż źdźbła słomy, dzięki której psiak mógłby się ogrzać w mroźne dni. Pod śniegiem masa odchodów. Pies cały w kołtunach, brudny i śmierdzący. Bez dostępu do wody. Pod skóra wyczuwalne żebra, kręgosłup…W tym stanie i w tych warunkach raczej nie miał szans na przeżycie tej zimy, ale może właśnie o to chodziło?Taka wdzięczność spotyka psa,który służy tylko po to, aby pilnować działki…w dniu dzisiejszym jego jego los się odmienił. Na miejsce wezwaliśmy Policję oraz Straż Pożarną, trzeba było przeciąć łańcuch. Psiak bardzo się cieszył na widok ludzi. Po uwolnieniu, chętnie przyjmował głaski od cudownych funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej. On wiedział po co tam jesteśmy. Piesek od razu pojechał z wolontariuszkami do przychodni weterynaryjnej. Pobrano krew do badania. Przeprowadzono obdukcję. Na jądrze guz, zanik mięśni, arytmia serca, wychudzenie, kulawizna przedniej łapy. Psiaka czeka dalsza diagnostyka, aby wykluczyć przerzuty. Mamy nadzieję, że nie jest jeszcze za późno…Sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury. W tym miejscu ogromne podziękowania dla funkcjonariuszy Rybnickiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej za pomoc, profesjonalizm i serdeczność. Podziękowania dla osób, które widząc całe zajście, podały naszym wolontariuszkom, gorącą herbatę na rozgrzanie. Bardzo dziękujemy.

Kochani, potrzebujemy wsparcia na pokrycie kosztów dalszej diagnostyki Nortona (takie daliśmy mu imię) Chcemy zrobić wszystko, aby czas który mu pozostał, spędził w pełnym komforcie, otoczony miłością i opieką.

Może być zdjęciem przedstawiającym pies, odzież wierzchnia i tekst „$ PET PATROL RYEM TONN DEIY Lad ΙΝ8λ MRÓZ ZABIJA! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! WIDZISZ PSA BEZ SCHRONIENIA PRZED MROZEM? NATYCHMIAST WEZWIJ POLICJĘ, STRAŻ MIEJSKĄ, LUB POINFORMUJ POBLISKĄ FUNDACJĘ DLA ZWIERZĄT! ZIMĄ PSY SĄ SZCZEGÓLNIE NARAŻONE NA WYZIĘBIENIA ORGANIZMU. HIPOTERMIA EST NICH BARDZO NIEBEZPIECZNA I MOŻE ZAKOŃCZYĆ SIĘ ŚMIERCIĄ. FUNDACJA PET PATROL RYBNIK”
Udostępnij: