Menu Zamknij

Hope

Hope przeszła całkowitą metamorfozę w domu tymczasowym. Kiedyś płochliwa i nie ufna, jeszcze jesienią ze strachu nie jadła, nie piła i chowała się za szafą, teraz jest otwarta na ludzi, dzieci i inne zwierzęta. Uwielbia spać z dziećmi, lub w towarzystwie ich ulubionych zabawek. Odnajduje się w roli kanapowca, łóżeczkowca, przychodzi do kuchni na śniadanko. Możemy polecać Hopke do adopcji praktycznie każdemu miłośnikowi kotów bez względu na wiek domowników i ilość kocich rezydentów.

Kontakt w sprawie adopcji:

695 899 956 lub adopcjepetpatrolrybnik@gmail.com

Udostępnij:

Opis

Hope, czyli nadzieja. Kotka spędziła wiele dni, miesięcy, może lat w samotności skazana na ludzką pogardę i obrzydzenie. Z powodu dużej zmiany na nosie była przestraszana i przeganiana z miejsca na miejsce. Opuszczona w chorobie czekała na nieuchronny koniec, który z pewnością byłby długi i bolesny, gdyż zmiana ciągle rosła utrudniając kotce oddychanie. Hope krążyła i szukała litości. Wtedy pojawiła się osoba, która sprawia, że słowo człowiek zabrzmiało dumnie. Otoczyła opieką Hope, nakarmiła i zabrała do lekarza… Niestety wstępna diagnoza nie dawała nadziei. Rana na nosie Hope wyglądała na nowotwór. Wtedy poproszono nas o pomoc dla Hope i tak trafiła pod nasze skrzydła. Kolejna opinia lekarza również nie brzmiała optymistycznie, jednak bez specjalistycznych badań nie można było określić charakteru zmiany na nosie Hope. Testy Fiv/FelV wyszły ujemne. Badania bakteriologiczne zmiany także – a to oznaczało złą wiadomość. Leczenie antybiotykiem nie przyniosło efektu. Nadal nie było wiadomo czy zmiana na nosie ma charakter łagodny czy złośliwy. Stanęliśmy przed trudnym wyborem: eutanazja, leczenie paliatywne czy operacja. Po długiej rozmowie z lekarzem podjęliśmy ryzykowną decyzję, żeby jednak operować, choć mogło się okazać, że nowotwór złośliwy dał już przeżuty i kotki pomimo zabiegu nie da się uratować. Operacja przebiegła pomyślnie, zmiana została całkowicie usunięta, kotce poprawi to komfort życia, choć trwale ją oszpeciła. Po operacji cała zmiana została wysłana do badania histopatologicznego. Nerwowo oczekiwaliśmy na wyniki. W końcu okazało się, że był to guz łagodny. Wyniki nie wykazały zmian nowotworowych usuniętej zmiany na nosku, czyli Hope jest zdrowa! Dopiero wtedy zyskaliśmy pewność, że nasza decyzja była właściwa.

Przed Hope wiele lat życia. Jest tego warta i zrobimy wszystko, aby reszta życia, jaka jej pozostała, była życiem szczęśliwym, bez względu jak długie ono będzie. Czy Hope ma szansę dożyc swoich dni w otoczeniu pełnym miłości? Czy znajdzie się ktoś kto pokocha ją miło jej wyglądu? Czekamy na cud dla Hope.

Kotka przebywa w Rybniku w domu tymczasowym.

Informacje dodatkowe

Imię

Hope

Płeć

Samica

Wiek

8 lat

Rasa

Mieszaniec

Książeczka zdrowia

Tak

Szczepienia

Tak

Kastracja

Tak

Kontakt

Skontaktuj się z nami w sprawie adopcji!

695 899 956 lub adopcjepetpatrolrybnik@gmail.com